Artykuł w „Cardiovascular Research”

Zespół pod kierunkiem prof. Józefa Dulaka odkrył nieznane wcześniej mechanizmy zaburzeń funkcji serca u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a.
więcej o Artykuł w „Cardiovascular Research”
Ruszył wydziałowy Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze

Do 21 grudnia 2023 r. studenci trzeciego roku studiów licencjackich oraz studenci studiów magisterskich ze wszystkich kierunków prowadzonych na WBBiB UJ mogą składać projekty własnych badań i wnioski o przyznanie środków na ich sfinansowanie.
więcej o Ruszył wydziałowy Konkurs na Studenckie Projekty Badawcze
​Nagroda Miasta Krakowa dla ludzi nauki i sztuki

Prof. Jan Potempa, kierownik Zakładu Mikrobiologii, został laureatem tegorocznej Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika. NMK jest wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.
więcej o ​Nagroda Miasta Krakowa dla ludzi nauki i sztuki
Stypendium programu Fulbrighta

Profesor Józef Dulak został laureatem Fulbright STEM Impact Award i uzyskał stypendium na realizację kilkutygodniowego projektu badawczego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.
więcej o Stypendium programu Fulbrighta

Zespół BioMiStem pod kierunkiem prof. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki, skupiający naukowców z WBBiB oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia Sp. z o.o. w Bieruniu, został Laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
więcej o Nagroda Prezydenta RP za działania wdrożeniowe prowadzone przez Zespół BioMiStem