Stypendium FEBS dla doktorantki z Zakładu Biochemii Ogólnej

Mgr Weronika Szukała, doktorantka w Zakładzie Biochemii Ogólnej otrzymała stypendium Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) na odbycie 3-miesięcznego stażu naukowego w Zakładzie Dermatologii. Uniwersytetu Medycznego we Wiedniu.

Doktorantka będzie badać odmienne funkcje białek z rodziny MCPIP w biologii keratynocytów. Planuje między innymi wykonanie analizy spektrometrii mas oraz barwienia immunohistologiczne nowotworów SCC.

Stypendia FEBS przeznaczone są na pokrycie kosztów krótkotrwałych (nie dłuższych niż trzy miesiące) wizyt w wybranym ośrodku w celu rozwinięcia współpracy naukowej, odbycia szkolenia lub wykorzystania technik niedostępnych w macierzystym laboratorium. Kandydaci muszą posiadać stopień doktora lub być doktorantem posiadającym w swoim dorobku co najmniej jeden artykuł w międzynarodowym czasopiśmie naukowym, którego są pierwszym autorem.