Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AKTUALNOŚCI

„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Na stronie internetowej MNiSW przedstawiona została lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Diamentowy Grant’. Jedną z 80 nagrodzonych osób jest jest studentka WBBiB – Aleksandra Synowiec – autorka projektu pt „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza”. W 7. konkursie studenci UJ zdobyli w sumie 14 grantów, najwięcej spośród wszystkich krajowych uczelni.
więcej o „Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Rekrutacja na studia w toku

Do 10 lipca trwa nabór na studia magisterskie prowadzone na WBBiB. Licencjatów zachęcamy w szczególności do zwrócenia uwagi na uruchomiony w zeszłym roku nowy kierunek, tj. Bioinformatykę z biofizyką stosowaną. Szczegółowe informacje o zasadach i terminach rekrutacji są dostępne na stronie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).
więcej o Rekrutacja na studia w toku

Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice

Organizmy fotosyntetyczne dostarczają biochemicznej „siły napędowej”, koniecznej do przebiegu praktycznie wszystkich procesów życiowych na Ziemi. Jednak funkcjonowanie barwników w reakcjach fotosyntetycznych nadal skrywa wiele zagadek. Niektóre z nich udało się wyjaśnić dzięki badaniom przeprowadzonym pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora i opisanych w cyklu artykułów, opublikowanych niedawno w kilku prestiżowych czasopismach.
więcej o Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice

Odszedł dr Bohdan Turyna

W niedzielę, 24 czerwca zmarł dr Bohdan Turyna, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Biologii Molekularnej i WBBiB UJ, związany z Zakładem Biochemii Zwierząt a następnie z Zakładem Biochemii Ogólnej. Był cenionym pedagogiem, współautorem skryptów do biochemii i podręcznika dla kandydatów na wyższe uczelnie.
więcej o Odszedł dr Bohdan Turyna

Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018

Dr Anna Grochot-Przęczek oraz dr Neli Kachamakova-Trojanowska otrzymały nagrody za najlepsze plakaty (travel and poster award) w czasie konferencji pt. International Vascular Biology Meeting 2018, która odbyła się w Finlandii w dniach 3-7 czerwca.
więcej o Nagrody za najlepsze prezentacje plakatowe w czasie IVBM2018

Widok zawartości stron Widok zawartości stron