AKTUALNOŚCI Z ROKU 2021

Zmiany w Zakładzie Biofizyki

1 stycznia w strukturze WBBiB pojawi się nowa jednostka. Z Zakładu Biofizyki zostanie wyodrębniony Zakład Biofizyki i Biologii Nowotworów. Kierownictwo nad nim obejmie dr hab. Martyna Elas, natomiast szefową Zakładu Biofizyki będzie dr hab. Anna Wiśniewska-Becker.
więcej o Zmiany w Zakładzie Biofizyki
Dr Tomasz Róg – wspomnienie

​Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci dr. Tomasza Roga, kolegi i współpracownika, wychowanka IBM i adiunkta na Wydziale Biotechnologii, w ostatnich latach związanego z Uniwersytetem w Helsinkach.
więcej o Dr Tomasz Róg – wspomnienie
Czterech naukowców z WBBiB na prestiżowej liście TOP 2%

Ranking opracowywany jest przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies. Lista zawiera uszeregowane nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.
więcej o Czterech naukowców z WBBiB na prestiżowej liście TOP 2%
Nagroda L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki dla badaczek z WBBiB

Jednymi z sześciu stypendystek 21. edycji programu L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki zostały mgr Monika Gońka, absolwentka Biotechnologii molekularnej oraz dr Agata Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej.
więcej o Nagroda L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki dla badaczek z WBBiB
Rozstrzygnięcie konkursów NCN

26 listopada Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursów OPUS 21 i PRELUDIUM 20. Granty na badania otrzymało łącznie 11 naukowców z WBBiB.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursów NCN