AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

​Pożegnanie profesora Wacława Szybalskiego

18.12.2020
Profesor Wacław Szybalski zmarł 16 grudnia 2020 r. w Madison (USA), gdzie przez ponad 45 lat pracował na Uniwersytecie Stanu Wisconsin.
więcej o ​Pożegnanie profesora Wacława Szybalskiego

17.12.2020
Zbliża się koniec roku, który niespodziewanie odmienił nasze codzienne życie. Nadchodzą święta - czas nadziei, uspokojenia, bliskości.
więcej o Życzenia
​Dr Sylwia Bobis-Wozowicz laureatką konkursu TANGO

10.12.2020
Badaczka z Zakładu Biologii Komórki uzyskała 250 tys. zł na realizację projektu pt. „Innowacyjny lek do leczenia zwłóknień narządowych”.
więcej o ​Dr Sylwia Bobis-Wozowicz laureatką konkursu TANGO
Profesor Madeja w Radzie Uczelni

02.12.2020
W dniu 25 listopada 2020 roku Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego powołał prof. Zbigniewa Madeję, kierownika Zakładu Biologii Komórki oraz poprzedniego Dziekana WBBiB, na członka Rady Uczelni na kadencję 2021–2024.
więcej o Profesor Madeja w Radzie Uczelni
Profesor Dulak uhonorowany nagrodą FPWS

01.12.2020
Zarząd Fundacji Profesora Wacława Szybalskiego, na posiedzeniu w dniu 6 listopada 2020 r., podjął decyzję o przyznaniu profesorowi Józefowi Dulakowi z Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB UJ Nagrody Specjalnej.
więcej o Profesor Dulak uhonorowany nagrodą FPWS
Nie żyje profesor James Travis

01.12.2020
26 listopada 2020 r., w wieku 85 lat zmarł prof. James Travis, doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni współpracownik, mentor i przyjaciel pracowników Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Nie żyje profesor James Travis
Targi pracy 2020

26.11.2020
Biuro Karier UJ zaprasza studentów i doktorantów na targi pracy. W tym roku odbywać się one będą on-line w dniach od 7 do 11 grudnia.
więcej o Targi pracy 2020
Nowe granty dla naukowców z WBBiB

24.11.2020
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM. W 19. edycji programów finansowanie uzyskały projekty czworga naukowców z WBBiB na łączną kwotę blisko 5 milionów złotych.
więcej o Nowe granty dla naukowców z WBBiB
Naukowcy z WBBiB w rankingu TOP2%

23.11.2020
W opublikowanym niedawno rankingu najlepszych naukowców na świecie znaleźli się profesorowie Tadeusz Sarna, Józef Dulak, Jan Potempa oraz Jerzy Kruk.
więcej o Naukowcy z WBBiB w rankingu TOP2%
WBBiB dla szkół

13.11.2020
​W sobotę, 14 listopada rozpoczął się jesienny cykl wykładów dla licealistów pt. „Spotkania w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią”. Po raz pierwszy wykłady są transmitowane w Internecie.
więcej o WBBiB dla szkół