AKTUALNOŚCI Z ROKU 2018

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dwanaścioro studentek i studentów z WBBiB otrzymało stypendia MNiSW. W gronie nagrodzonych są dwie osoby ze studiów I stopnia (kierunek Biochemia) oraz 10 osób ze studiów II stopnia (z kierunków Biochemia oraz Biotechnologia molekularna).
więcej o Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Wydziałowe spotkanie przedświąteczne

Zgodnie z tradycją, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, w czwartek, 20 grudnia o godzinie 15.00 odbędzie się uroczyste wydziałowe spotkanie, połączone z kolędowaniem i opłatkiem. W związku z powyższym, w tym dniu od godziny 15.00 ogłoszone zostają godziny dziekańskie.
więcej o Wydziałowe spotkanie przedświąteczne
Nowe granty w konkursach NCN

16 listopada listopada NCN ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM. W bieżącej edycji środki na badania uzyskali dr K. Gawron, dr M. Krzykawska-Serda, dr hab. J. Kozieł, prof. dr hab. H. Rokita oraz mgr G. Bereta.
więcej o Nowe granty w konkursach NCN
Nagroda L’Oréal dla Aleksandry Synowiec

14 listopada w Zamku Ujazdowskim w Warszawie Aleksandra Synowiec z Zakładu Mikrobiologii odebrała nagrodę – stypendium naukowe L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.
więcej o Nagroda L’Oréal dla Aleksandry Synowiec
Nagroda za artykuł naukowy w „Circulation Research”

Zespół dr hab. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki został wyróżniony nagrodą przyznawaną przez wydawców prestiżowego czasopisma „Circulation Research” za najlepszy artykuł.
więcej o Nagroda za artykuł naukowy w „Circulation Research”
Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe

Sześcioro badaczy z WBBiB – doktorzy P. Ferdek, A. Kamiński, W. Nowak, M. Sarna. A. Szade i K. Szade – zostało laureatami 12. edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane na okres 3 lat przez MNiSW.
więcej o Stypendia MNiSW za osiągnięcia naukowe
Portrety Polskiej Medycyny

Dziennikarze „Rynku Zdrowia” docenili zasługi dr hab. Justyny Drukały z Zakładu Biologii Komórki w zastosowaniu inżynierii tkankowej do leczenia oparzeń i przyznali jej wyróżnienie pod nazwą Portret Polskiej Medycyny. Ta symboliczna nagroda przyznawana jest od trzynastu lat menedżerom placówek medycznych, lekarzom, naukowcom oraz osobom w różny sposób wspierającym chorych i rynek zdrowia.
więcej o Portrety Polskiej Medycyny
Umowa z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

30 października 2018 r. władze UJ podpisały umowę o współpracy z Roswell Park Comprehensive Cancer Center, prestiżowym ośrodkiem badań przeciwnowotworowych w USA. W tę współpracę, obok Collegium Medicum, będzie również silnie zaangażowany Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Umowa z Roswell Park Comprehensive Cancer Center
Zakładanie i rozwijanie firmy life science

W dniach od 24 listopada do 4 grudnia na WBBiB odbędzie się szkolenie skierowane do pracowników i doktorantów na temat tworzenia i rozwijania firmy w branży life science. Organizatorem szkolenia jest CITTRU. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 23 listopada 2018.
więcej o Zakładanie i rozwijanie firmy life science
Badania nad okrzemkami

Dr Monika Bojko z Zakładu Biochemii i Fizjologii Roślin zdobyła dwie nagrody na międzynarodowych konferencjach w Kopenhadze i Madrycie. Doceniony komunikat i publikacja nosiły tytuły: „The role of diadinoxanthin de-epoxidation in thermal stabilization of diatom thylakoid membranes” oraz „Acclimatization of diatom Phaeodactylum tricornutum to long-term environmental temperature and light intensity changes”
więcej o Badania nad okrzemkami