Aktualności

​Trwa rekrutacja na studia magisterskie i podyplomowe

Osoby zainteresowane biofizyką oraz bioinformatyką nadal mogą się rejestrować na jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia. Rekrutacja trwa do 20 września. Z kolei do 25 września prowadzony jest nabór na studia podyplomowe z biologii molekularnej oraz „Biznes w biotechnologii”. Rekrutacja na wszystkie kierunki i rodzaje studiów odbywa się za pośrednictwem systemu ERK. Zapraszamy!
W czasie wakacji Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursów ogłoszonych w ramach programów ETIUDA 5 oraz MINIATURA 1. Stypendia dla doktorantów zdobyli: mgr Magdalena Widziołek (Zakład Mikrobiologii), mgr Mateusz Tomczyk (Zakład Biotechnologii Medycznej) oraz mgr Bożena Skupień-Rabian (Zakład Biochemii Fizycznej), natomiast środki na realizację tzw. "małego grantu" uzyskała dr Małgorzata Figiel (Zakład Biochemii Fizycznej).
Na zakończenie lata publikujemy informacje o działaniach popularyzujących naukę, w jakie w ciągu mijającej pory roku zaangażowany był dr Mariusz Gogól, pracownik Zakładu Biochemii Analitycznej oraz uczestnik programu Rzecznicy Nauki. Naukowiec wystąpił m.in. w Programie Czwartym Polskiego Radia oraz w radiu TOKFM, a także gościł w Centrum Nauki Kopernik.
W niedzielne przedpołudnie, 1 października, na Uniwersytecie Jagiellońskim zainaugurowany zostanie 654. rok akademicki. Główne uroczystości poprzedzone przemarszem profesorów z Collegium Maius do Auditorium Maximum odbędą się o godzinie 11. Wydziałowa ceremonia rozpoczęcia roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10. w Auli P0.1.1 przy Gronostajowej 7. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Jan Potempa.

Najbliższe wydarzenia