Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Posiedzenie Rady Wydziału

  • Wtorek, 25 września 2018

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

STUDIA NA WBBIB
Rekrutacja na studia w toku
Do 10 lipca trwa nabór na studia magisterskie prowadzone na WBBiB. Licencjatów zachęcamy w szczególności do zwrócenia uwagi na uruchomiony w zeszłym roku nowy kierunek, tj. Bioinformatykę z biofizyką stosowaną. Szczegółowe informacje o zasadach i terminach rekrutacji są dostępne na stronie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).
Read More o Rekrutacja na studia w toku

Web Content Display Web Content Display

WYNIKI RANKINGU „PERSPEKTYW”
Biotechnologia nr 1 na uniwersytecie nr 1 w Polsce
Studia z biotechnologii prowadzone na WBBiB zajęły piąty raz z rzędu pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków opracowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Wiadomość została opublikowana równolegle z wynikiem Rankingu Szkół Wyższych, w którym Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim.
Read More o Biotechnologia nr 1 na uniwersytecie nr 1 w Polsce

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

DIAMENTOWE GRANTY PRZYZNANE
„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB
Na stronie internetowej MNiSW przedstawiona została lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Diamentowy Grant’. Jedną z 80 nagrodzonych osób jest jest studentka WBBiB – Aleksandra Synowiec – autorka projektu pt „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza”. W 7. konkursie studenci UJ zdobyli w sumie 14 grantów, najwięcej spośród wszystkich krajowych uczelni.
Read More o „Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Web Content Display Web Content Display

WAŻNE PUBLIKACJE
Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice
Organizmy fotosyntetyczne dostarczają biochemicznej „siły napędowej”, koniecznej do przebiegu praktycznie wszystkich procesów życiowych na Ziemi. Jednak funkcjonowanie barwników w reakcjach fotosyntetycznych nadal skrywa wiele zagadek. Niektóre z nich udało się wyjaśnić dzięki badaniom przeprowadzonym pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora i opisanych w cyklu artykułów, opublikowanych niedawno w kilku prestiżowych czasopismach.
Read More o Barwniki fotosyntetyczne odsłaniają swoje tajemnice