Aktualności

​Zapraszamy do udziału w XLV Szkole Zimowej WBBiB

XLV Szkoła Zimowa zatytułowana „Signaling – from molecules to cells and back" odbędzie się w dniach 9-14 lutego 2018 roku w Zakopanem. Tematami przewodnim wydarzenia są różnorodne aspekty przekazu sygnału oraz 15-lecie istnienia WBBiB. Organizatorami konferencji są Zakład Biologii Komórki oraz Zakład Biochemii Fizycznej. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 22 stycznia.
16 stycznia rusza cykl zimowo-wiosennych wykładów organizowanych przez WBBiB dla Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godzinie 17.30 w Auli (P0.1.1). Pierwszy wykład pt. „Jak światło niebieskie z komórek/tabletów/komputerów wpływa na sen” wygłosi mgr Mariusz Duda z Zakładu Biofizyki
„UJ dla Krakowa” to nowa inicjatywa, której celem jest pokazanie mieszkańcom miasta, czym zajmują się uniwersyteccy naukowcy. Pierwsze spotkanie pt. „Zanieczyszczenie powietrza w Krakowie – klimat, analiza pyłów, skutki zdrowotne” odbędzie się w czwartek, 18 stycznia 2018 r. w godzinach 18:00–20:00 w Auditorium Maximum.
Laureatami 12. edycji konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców zostali dr Martyna Krzykawska-Serda z Zakładu Biofizyki oraz dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii. Jedenastu studentów oraz jeden doktorant WBBiB uzyskało stypendia Ministra za wyniki w nauce.

Najbliższe wydarzenia